Ceviz Otizm Kimdir?

Ceviz Otizm Araştırmaları ve Toplumsal Savunma Derneği, her türlü engelli ayrımcılığının önlenmesini ve nöroçeşitlilerin onurlu ve dokunulmaz olarak yaşamalarını amaçlayan insan hakları savunucularının bir araya gelmesiyle 15 Eylül 2015 günü kurulmuştur.

CEVİZ OTİZM ARAŞTIRMALARI VE TOPLUMSAL SAVUNMA DERNEĞİ
2023-2025 DÖNEMİ

Yönetim Kurulu

ENGELLİ ve NÖROÇEŞİTLİ HAKLARI SAVUNUCUSU OLARAK BİZ…

BAŞKAN

Deniz YAZGAN ŞENAY

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk ve Psikoloji Bölümleri Çift Anadal Programı mezunu olan Deniz, aynı okulda İnsan Hakları Hukuku Yüksek Lisans Programını tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Kamu Hukuku Doktora Programında eğitimine devam etmiştir. İstanbul Barosu Engelli Hakları Merkezi Genel Sekreterliği görevini sürdürmektedir. İngilizce, Almanca ve Türk İşaret Dili bilmektedir.

başkan yardımcısı

Aynur TUNCEL YAZGAN

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Aynur, 1985 yılından bu yana İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır. Sokak Çocukları Vakfı’nın ve İstanbul Barosu Çocuk Hakları Komisyonu ve Merkezinin kurucusudur, mali hukuk ve ceza hukuku alanında uzmandır. Aynur, İngilizce bilmektedir.

sayman

Kağan Yunus ŞENAY

Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Kağan, Greenwich Üniversitesinde Business bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Kağan, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

sekreter

Figen ERBEK

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Figen, otuz yıla yakın süredir engelli hakları alanında çalışmaktadır. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği gibi birçok dernekte yönetişimsel görevler alan Figen, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

üye

Sinan Berk TÜZÜNER

Berk, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2017 senesinde bitirdikten sonra, eğitimine Hamburg’da Bucerius Hukuk Fakültesinde milletlerarası özel hukuk ve işletme alanında devam etmiştir. Meslek hayatının ilk yıllarını Türkiye’de ve Almanya’da çeşitli avukatlık bürolarında geçiren Berk, bugün İsviçre’de özel sektörde danışman olarak çalışmaktadır. Berk, İngilizce ve Almanca bilmektedir.